Tekrar Merhaba

An itibari ile ben 🙂

Uzun bir aradan yaklaşık 1 ay 3 gün sonra ilk kez telefonumu elime aldım öyle heyecanlıydımki anlatamam :).1 ay önce heyecanla vatani görevimi yerine getirmek için tekirdağa gittim.Acemi birliğinde eğitimlerde sağolsun komutanınız pek zorlamadı bizleri ama yapamayan bir iki arkadaşımız yüzünden azda istikamet yemedik yani…Askere gitmeyi en çokta bağzı şeyleri unutmak için kafa dağıtırım diye gidiyordum ama orada geçmeyen zamanda düşünmeye çok fırsatım oldu ama değişen bir şey oldumu.. olmadı ne yazık ki .Tüm düşüncelerim gene tek yerde toplanıyordu ama toplanmamasınında imkânı yoktuki  gökyüzünden ayı söküp atabilirmiydim yada yer yüzündeki tüm papatyaları söküp atabilirmiydim..

Acemiliğimin ilk iki sabahında en çok sevdiğim iki kadını rüyâmda gördüm.İlk günki gördüğüm rüyâ çok kötüydü rüyâ değil kâbustu adeta kollarımda can veriyordu en sevdiğim kadın, gün boyunca etkisinden çıkamamıştım. 2.günki rüyâmda ise sevdiğim diğer kadını görmüştüm öncesinde hep görüyordum rüyâmda ama böylesi güzel bir rüyâyı ilk defa görüyordum, gece koğuşçusunun ” Haydi kalkın sabah oldu” sesiyle rüyâmın içine etmesi bir oldu bi dahada görürmüyüm böyle güzel rüyayı bilmiyorım 🙁

Yaklaşık 21 günlük acemiliğin boyunca her gün hemen hemen aynı eğitimleri görüyorduk uygun adım, tören adım, tüfek omza, selâm dur, sağa dön sola dön,geriye dön,sağa çark sola çark vs.vs..

Yemin törenine 1 hafta kala provalara başladık işte bütün acemiler yemin töreni alanında toplandık komutanlarımız anlatıyor yemin töreninde bunlar bunlar olacak, yemin eden erler adına içimizden biri konuşma yapacak, ardından birliğe ilk katılan acemi asker yaş kütüğüne plaket çakıyor ardından komutanların konuşması sonra bitişi vs..

Provalar çok kötü geçiyordu komutanlar şöyle yürüyün diyor komutanı dinleyen olmuyordu onlar yüzünden işini düzgün yapan bizlerde ceza yiyorduk cephe vaziyeti alıp şınav çekip sürünüyorduk yerde.İstiklâl marşını hep birlikte okuyacağız kimi takım önde gidiyor diğerler takımlar sonradan geliyordu istiklal marşı müziğine uyan yoktu hiç. Yemin etmek için yerimizden uygun adımla silahların olduğu masaya doğru gidip masaya geldiğimizde kıt’a durup ardından komutan selâm dur diyip selam durduktan sonra esas duruş diyip ardından sağa dön diyip silah tut diyince sağ elimizi silaha kondurup avazımızın çıktığında komutanım söylediği yemini ettik işte bunları yaparken çoğu kişi kafasına göre takılıyordu komutan kollarınızı öndeki kişinin omuzlarına kadar sallayın diyordu kimse oralı olmuyordu sonra herkes piyade marşının müziğindeki davula uysun davula her vuruşta sol basacaksınız diyor komutanlar oralı olan yoktu..Neyse ki son gün provada biraz toparladık yemin töreni günü ise korktuğum başıma gelmedi ve güzel bir yemin töreni olmuştu… Ailelerimizin katılmadığındanmıdır bilmiyorum çok heyecanlanan bende pek bi heyecan yoktu sanki prova yapıyor gibiydim..

 

Provaları yaparken çeşitli yerlerden sivil komutanlar geldi seçmeler için bu seçmelerde kuaför,terzi, muhasebeci, kasap, bahçıvan gibi mesleklere sahip olanların isimlerini aldılar banada sordular ne iş yapıyorsun diye, dedim böyle böyle söyledikten sonra beğenmediler sanırım geçtiler diğer kişilere 😀 neyse 10 dk sonra rütbesi teğmen olan bir komutan sormaya başladı bu sefer benimde yanıma geldi  tekmil verdim CANER KORKMAZLI SAMSUN EMRET KOMUTANIM diye 🙂 sordu ne iş yapıyorsun, sigara içiyormusun, dövmen varmı sonrasında iyi birine benziyorsun ama madde kullanıyormusun dedi kullanmıyorum komutanım diyince ismimi not aldı, ardından 5-10 kişinin daha ismini aldıktan sonra tekrar ortamıza gelip yokmu başka KOMANDO olmak isteyen diye sordu.

Bende bi şaşkınlık oldu benim boy 175 cm kilom 59,5 kg idi. Benden komando olurmu diye düşünüyordum.Yanımdaki tertibimede dövmesinin olup olmadığını sorduğunda var demişti.Komutanda kısa kollu gömlek giyince belli oluyormu diye sormuştu olmuyor cevabını alınca iyi o zaman diyip onunda ismini almıştı. Aklıma takılan komandoda kısa gömlek ne alâka idi..

Neyse yemin töreninden 1 gün önce benim ve diğer tertiplerimin  (9 kişiden 7’miz) ordu evlerine dağılmıştık. Komando olmayı beklerken orduevi çıkması bende hayal kırıklığı yaratmıştı.Komando olmayı beklerken orduevine duyunca ben ve diğer 6 arkadaşım başta üzüldük hepimiz farklı yerlere gidiyoruz diye ama bazılarımız gene aynı yere gidiyordu meselâ  Denizlili ile Yozgatlı kardeşim aynı orduevine,Amasyalı Muğlalı ve Sakaryalı kardeşlerim  aynı yere bir tek kayserili ve ben ayrı yerlere çıkmıştık…

Usta birliğimi yapacağım yere alışmam biraz zor  oldu gibi bu kadar rahat bir yerde askerlik yapmayı beklemiyordum hiç..Gönlümden hep doğu geçiyordu ama..

Şuan askerliğimi devam ettiğim yerde karantinadayız 14 günlük bir karantinaya aldılar son 1 haftanız kaldı işte ardından görevlerimiz dağılacak bakalım bana ne görev verecekler hiç fikrim yok..

Biraz dağınık yazdım gizli saklı 🙂 buraya kadar okuyan tüm sevdiklerime ve O’na sevgilerimi iletiyorum..

 

06.10.2020 19:00

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir